Podwieszenia targowe

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty na wykonanie podwieszenia targowego. Wykonujemy same podwieszenia lub całe stoiska z podwieszeniami. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę tego elementu stoisk targowych.

Czym jest podwieszenie targowe ?

Podwieszenie lub nadwieszenie targowe to element wchodzący w skład stoiska targowego, mocowany do konstrukcji dachu hali targowej. Za pomocą specjalnych haków, pasów, łańcuchów lub lin stalowych podwieszamy całą konstrukcję podwieszenia. Wydawałoby się, że to wszystko co można napisać o nadwieszeniach targowych, jednak w rzeczywistości jest to nieco bardziej skomplikowany temat.

Co wchodzi w skład podwieszenia targowego

W skład podwieszenia targowego wchodzi bardzo wiele elementów. Jednym z najważniejszych jest „konstrukcja nośna”. Jest to tak naprawdę trzon podwieszenia, na który Klient rzadko zwraca uwagę, ponieważ nie wnosi on estetycznej wartości dla jego stoiska. Konstrukcja nośna zbudowana jest z kratownicy aluminiowej w systemie tri lub quadro. To właśnie tę kratownicę mocujemy bezpośrednio do łańcuchów i haków przygotowanych przez targi do zamocowania podwieszenia.

Metody podciągania podwieszenia pod dach hali

Tutaj należy wspomnieć, iż do dyspozycji mamy generalnie dwie metody podciągania kratownicy pod sufit hali targowej. Używamy do tego wciągarek ręcznych lub mechanicznych. Te pierwsze spotykane są głównie na terenie Polski, za ich pomocą monterzy podciągają podwieszenie manualnie do góry. Wciągarki mechaniczne spotykamy dużo częściej na targach w Niemczech, Belgii czy Holandii. W tym przypadku, każdy punkt podwieszenia posiada silnik i całe podwieszenie podciągane jest symetrycznie do góry za pomocą panelu sterującego.

Podwieszenie targowe z oświetleniem

Gdy mamy już złożoną kratownicę i zamocowaną do punktów podciągania, kolejnym ważnym elementem, dla którego robi się podwieszenie targowe, jest oświetlenie. Do kratownicy montowane są metahalogenowe lampy, reflektory lub naświetlacze ledowe o dużej mocy. Dzięki czemu możemy na stoisku targowym uzyskać bardzo dużą ilość światła, które:

  • nie razi naszych odwiedzających;
  • jest równomiernie rozłożone na danej powierzchni;
  • ma możliwość mocnego, punktowego doświetlenia poszczególnych elementów stoiska;
  • nie wymaga ingerencji w konstrukcję ścian czy zastosowania wysokich statywów.

Grafika i baner na podwieszeniach targowych

Ostatnim i najniżej umiejscowionym elementem podwieszeń targowych jest baner czyli wydrukowana grafika. Jest to element, który z punktu widzenia Klienta jest najważniejszy, ponieważ dopełnia on projekt stoiska targowego. Rodzajów banerów i możliwości ich wykonania jest bardzo wiele. Firmy rozwiązują to w zależności od posiadanego systemu, możliwości drukarskich czy też budżetu Klienta.

Podwieszenie targowe z banerów PVC

Najprostszym rozwiązaniem jest zawieszenie zwykłego baneru PVC i obciążenie go. Kolejną metodą jest przygotowanie specjalnej konstrukcji, na której taki baner naciągamy, dzięki czemu pozbywamy się dużej ilości fałd i zagięć. Trzecim popularnym sposobem jest wydruk grafiki na tkaninie tekstylnej np. za pomocą sublimacji i naciągnięcie jej na specjalnie przygotowaną konstrukcję aluminiową. Daje to najlepsze efekty, ale jest jednym z najdroższych rozwiązań, szczególnie kiedy chcemy, aby grafika była dwustronne lub wnętrze białe nietransparentne.

Inne możliwości to wydruk grafiki na materiałach twardych i podwieszenie ich bezpośrednio do kratownicy. Niektórzy również wykonują podwieszenia z malowanego i szpachlowanego MDFu , można wtedy wykonać bardzo skomplikowane konstrukcje. Ich minusem jest ciężar, który trzeba uwzględnić zamawiając ilość punktów podwieszeń od targów. Do kratownicy mocować można również różnego rodzaju firanki czy zasłony, tworząc w ten sposób różne strefy na stoisku. Niektórzy montują górne elementy stoiska do podwieszenia, aby odciążyć całą konstrukcję czy wykonać zadaszenie.

Jak widać, możliwości wykonania wydawałoby się banalnego elementu stoiska targowego jakim jest podwieszenie targowe, jest bardzo wiele. Tylko od kreatywności i możliwości finansowych firmy zależy, jaką finalnie przybierze ono formę.

Potrzebujesz podwieszenia na targi ?

W przypadku zainteresowania stoiskiem z podwieszeniem bądź samym podwieszeniem targowym zapraszamy do kontaktu +48 731-360-922 lub kontakt@exposystemy.pl. Postaramy się pomóc i zaproponować najlepsze rozwiązanie na Twoje stoisko, biorąc pod uwagę jego wielkość, układ, umiejscowienie na planie hali targowej, eksponowane produkty i budżet przeznaczony na realizację całego stoiska.